Adrenalina na różne sposoby

Czym jest sport w życiu młodego człowieka? Jak zmienia się społeczne podejście do ruchu fizycznego i skąd się bierze powszechna w szkole plaga zwolnień z lekcji wychowania fizycznego? Dlaczego dbałość o ciało to nie tylko schludny wygląd, ale także troska o sprawność i zdrowie? I jak to działa, że sport poprawia nam humor? Na te i inne pytania pomoże odpowiedzieć film edukacyjny „Adrenalina na różne sposoby”, który o sporcie mówi nie tylko jako o rozrywce fizycznej, ale także zajęciu integrującym społecznie i – co najważniejsze – rozwijającym duchowo i emocjonalnie.

W Polsce od lat trwa debata nad masową absencją uczniów na lekcjach wychowania fizycznego oraz nad problemami dotyczącymi tego przedmiotu. Prawda jest jednak taka, że owa dyskusja – niejednokrotnie związana z biurokracją i organizacją systemu edukacji – w żaden sposób nie jest w stanie dotrzeć do młodych ludzi. Tych do ruchu i sportowej rywalizacji najszybciej zachęci drugi młody człowiek. Film edukacyjny „Adrenalina na różne sposoby” mówi o sporcie jako pasji i adrenalinowym zastrzyku gwarantującym dobre samopoczucie i humor. Sport przecież nie powinien być kojarzony jedynie z duszną salą gimnastyczną.

Podczas lekcji warto zapytać uczniów, skąd ich zdaniem biorą się problemy z chodzeniem na lekcje wychowania fizycznego. Czy sami uprawiają sport po lekcjach, czy może preferują odpoczynek przed komputerem? Konfrontacja dwóch postaw – aktywnego i pasywnego podejścia do relaksu – jest podstawą jednego z ćwiczeń, podczas którego uczniowie wcielają się w role biznesmenów/biznesmenek oraz trenerów/trenerek sportu. W każdej z dobranych ról uczą się argumentowania, który styl życia oferuje więcej korzyści.

Pełny rozwój człowieka to dbałość zarówno o ciało jak i o umysł. Zdrowy tryb życia pozwala nie tylko utrzymać ciało w dobrej kondycji przez wiele lat, ale także zapewnia dobre samopoczucie. Uprawianie sportu rozwija i fizycznie, i duchowo – uczy zmagania z przeciwnościami losu, a przede wszystkim z własnymi słabościami. Podczas lekcji wychowawczej warto przypomnieć także uczniom antyczne pojęcie kalos kagathos, oznaczające pełnię piękna jako sprzężenie urody duchowej, intelektualnej i fizycznej.

Reklama
Adrenalina na różne sposoby

Adrenalina na różne sposoby

19.90 zł
Zaczarowany świat Kicka

Zaczarowany świat Kicka

19.90 zł
OPOWIEŚCI O ŻYCIU PANA JEZUSA

OPOWIEŚCI O ŻYCIU PANA JEZUSA

19.00 zł
Upadek stopni - stopnie upadku

Upadek stopni - stopnie upadku

25.00 zł