Filmowe godziny wychowawcze 1

 

Proponowane materiały edukacyjne to cztery filmy fabularne z udziałem młodzieży w roli bohaterów. Filmy „Bezsilna nienawiść”, „Poświęcić życie?”, „Czy dobro można narzucić?” oraz „Radujcie się” nawiązują do problemów, z jakimi młodzież spotyka się na co dzień, lecz nie zawsze potrafi sobie z nimi poradzić. Rozmowa na temat zasad, którymi młodzież kieruje się w życiu, czy wartości, które wyznają, nie jest łatwa, ale niezbędna dla wykształcenia umiejętności prowadzenia dyskusji przez młodzież. Pomaga również w formowaniu postaw tolerancji i akceptacji stanowiska drugiego człowieka.

Lekcja z seansem filmu „Bezsilna nienawiść” pomaga nauczycielowi w sprawnym omówieniu przyczyn i sposobów radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Film „Poświęcić życie?” w kreatywny sposób (mapa myśli) pomaga uczniom samodzielnie odszukiwać przejawy zachowań bohaterskich w codzienności (wolontariat, akcje charytatywne). Analiza filmu „Czy dobro można narzucić?” nawiązuje do zawsze ważnego problemu konfliktu z rodzicami, wobec którego umiejętność świadomej rozmowy i empatii wobec rozmówcy jest kluczowa. Rozwinięciem tej tematyki jest film „Radujcie się” poruszający problem rodzinnych kłótni i wybaczenia.

W trakcie każdej lekcji warto inspirować młodzież do przedstawiania konkretnych przykładów, które spotykają w codziennym życiu, także osobistym, oraz w tych, o których czytają w książkach, które oglądają w telewizji czy znajdują w Internecie. Nadrzędnym celem „Filmowych godzin wychowawczych” jest uświadomienie uczniowi, że te archetypiczne, czasem niezrozumiałe i trudne pojęcia mają swoje wyraźne odbicie w zachowaniach i decyzjach, które podejmują każdego dnia.

Pakiet edukacyjnych filmów „Filmowe godziny wychowawcze cz.1” to materiał dydaktyczny przeznaczony dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Proponowane filmy doskonale nadają się do wykorzystania podczas lekcji wychowawczych, zajęć z etyki czy religii, ale dzięki tematyce i proponowanym scenariuszom lekcji wykraczają poza wspomniane lekcje, nadając się także np. jako uzupełnienie lekcji języka polskiego.

 

Reklama
Filmowe godziny wychowawcze cz. 1

Filmowe godziny wychowawcze cz. 1

29.90 zł
Wanda Półtawska - Życie w obronie rodziny

Wanda Półtawska - Życie w obronie rodziny

19.00 zł
Kibice

Kibice

19.90 zł
Filmowe godziny wychowawcze cz. 1

Filmowe godziny wychowawcze cz. 1

29.90 zł