Hospicjum. O godności umierania

Często mijamy na ulicach wolontariuszy z puszkami podpisanymi „Na hospicjum”. Zdarzają się koncerty i akcje charytatywne wspierające takie miejsca. Czym jednak naprawdę jest hospicjum? Kto do niego trafia i w jaki sposób działa ta instytucja? Kim są wolontariusze i dlaczego warto pomagać?

Na te wszystkie pytania pomoże odpowiedzieć film dokumentalny „Hospicjum. Kochając do końca”. Obraz w subtelny sposób wprowadza widza w rzeczywistość hospicyjną – pełną uważności na drugiego człowieka. Film burzy częsty obraz hospicjum, jako tzw. umieralni – hospicjum to miejsce, gdzie chory człowiek jest ważniejszy od lekarzy i oczekiwań rodziny.

Film edukacyjny „Hospicjum. Kochając do końca” będzie pomocą dla nauczyciela w prowadzeniu lekcji na te trudne, życiowe tematy. Wypowiedzi wolontariuszy, psychologów i opiekunów zajmujących się osobami chorymi sprawiają, że temat, zazwyczaj odległy dla młodzieży, stanie się wiarygodny, interesujący i budzący emocje, co będzie znakomitym punktem wyjścia do dyskusji podczas lekcji wychowawczej.

Dodatkową inspiracją dla nauczyciela i uczniów będzie też przedstawiony w filmie kodeks wolontariusza, a także informacje o tzw. hospicjum domowym, w które angażuje się wielu uczniów i studentów chcących pomagać. W trakcie lekcji można zapytać uczniów, w jaki sposób młodzież w ich wieku może pomagać starszym osobom.

O tym, że śmierć jest naturalną częścią życia, często w dzisiejszym świecie zapominamy. Kultura popularna, media eliminują z naszego horyzontu tematy trudne, smutek, cierpienie. Film „Hospicjum. Kochając do końca” pozwala poprzez edukację przywrócić te tematy naszej świadomości i poddać dyskusji to, co najbardziej niepokojące w kwestiach ostatecznych.

 

 

Reklama
Hospicjum. Kochając do końca...

Hospicjum. Kochając do końca...

19.00 zł
Samobójstwo

Samobójstwo

39.00 zł
Tortury

Tortury

14.90 zł
Wędrówka do wolności

Wędrówka do wolności

34.90 zł