Kibice, czyli kibicowanie bez bicia i ustawek

Jakie informacje na temat kibiców najczęściej pojawiają się w mediach? Jaki obraz kibiców i świata piłki nożnej wyłania się z tych informacji? Czy jest to pełny obraz kibica? Jakie emocje budzi sport i dlaczego często łączy się z agresją?

Na te i inne pytania pomoże znaleźć odpowiedź film edukacyjny „Kibice. Jasna strona trybun”. Poprzez opowieść o kibicach kilku drużyn film przybliża świat fanklubów piłkarskich nie zawsze z pierwszych stron gazet, a także nie zawsze zwycięskich.

Film „Kibice. Jasna strona trybun” pozwala nauczycielom oraz uczniom zagłębić się w świat tzw. prawdziwych kibiców. Dzięki narracji bohaterów opowieść o sporcie i związanych z nim zaangażowaniach staje się nie tylko rzeczywista, lecz także bardziej wiarygodna. Spotkanie z prawdziwymi kibicami uwiarygodnia i nadaje sens lekcji, jest także znakomitym przyczynkiem do dyskusji.

Jednym z istotnych wątków lekcji jest stereotypizacja i sposoby prezentacji przez media zjawisk społecznych. Warto zapytać uczniów: Jaki obraz postaw fanów sportu przekazują nam media? Czy wizerunek ten różni się w zależności od tego, jacy są to kibice – czy są to zagorzali fani piłki nożnej, czy też kibice siatkówki, skoków narciarskich lub tenisa. Można także podczas lekcji przeprowadzić z uczniami analizę gazet, stron internetowych i serwisów informacyjny – tak by potrafili w świadomy sposób analizować medialne komunikaty.

 

Reklama
Kibice

Kibice

19.90 zł
Nuda w kulturze rozrywki

Nuda w kulturze rozrywki

29.00 zł
Psyche i edukacja

Psyche i edukacja

59.00 zł
Jak uwieść swojego męża? Jak zdobyć swoją żonę?

Jak uwieść swojego męża? Jak zdobyć swoją żonę?

21.90 zł