Na przekór. Jak przełamywać bariery?

Czy można żyć pełnią życia, zmagając się z niepełnosprawnością? Czy fizyczna ułomność, która utrudnia codzienne obowiązki, determinuje życie w sposób negatywny? Co tak naprawdę oznacza stwierdzenie „nie ma rzeczy niemożliwych”?

Film dokumentalny „Na przekór” to krótka historia życia Katarzyny Rogowiec, biegaczki narciarskiej, zdobywczyni medali m.in. podczas olimpiady w Turynie. Bohaterka w wieku kilku lat, w wyniku wypadku, straciła obie ręce do wysokości łokci. Nigdy jednak nie zgodziła się, aby traktować samą siebie w sposób ulgowy. Dziś jest jedną z najważniejszych postaci polskiego sportu, pomaga także innym przez własną działalność fundacyjną. Film prezentuje Katarzynę Rogowiec nie tylko z perspektywy jej wielkich sukcesów sportowych, ale przede wszystkim jako jednostkę, która pokonała własne ograniczenia i bariery.

Korzystając z filmu edukacyjnego „Na przekór”, nauczyciel zyskuje pomoc dydaktyczną, którą może wykorzystać na zajęciach poruszających rozmaitą tematykę – zarówno tę bezpośrednio odnoszącą się do filmu, czyli sportu z niepełnosprawnością, ale także inne tematy lekcyjne, jak np. tolerancja, gotowość do zmagania z przeciwnościami losu, poświęcenie dla pasji, walka o niezależność itp. Daje to więc nauczycielowi możliwość kreatywnego i indywidualnego podejścia do tematu filmu, z jednoczesnym zachowaniem aktualnej współcześnie i ważnej społecznie tematyki. A postawa filmu „Na przekór” może stać się także inspiracją dla uczniów.

Reklama
Na przekór

Na przekór

19.00 zł
Komunikacja w relacjach niesienia pomocy

Komunikacja w relacjach niesienia pomocy

29.90 zł
Jak sobie radzić z życiową tragedią

Jak sobie radzić z życiową tragedią

19.50 zł
Kibice

Kibice

19.90 zł