Podarowane życie. Przeszczepy szansą na nowe życie

Czym jest transplantacja? Czy każdy organ można przeszczepić? Czy dusza ukryta jest w sercu i czy człowiek się zmieni, jeżeli to serce mu się operacyjnie „wymieni”? Na te i inne pytania pomoże znaleźć odpowiedzi film edukacyjny „Podarowane życie”. Szybki rozwój medycyny, doniesienia medialne o kolejnych osiągnięciach polskich lekarzy, a także popularność kinowego hitu „Bogowie” udowadnia, że zapotrzebowanie na wiedzę i świadomość dotyczącą możliwości współczesnej medycyny oraz etycznych pytań, które za tym rozwojem podążają, jest duże. Także wśród młodzieży.

Materiał dydaktyczny „Podarowane życie” pomoże nauczycielowi nie tylko w merytorycznym przedstawieniu, trudnego przecież, zagadnienia transplantologii i etyki, ale także – poprzez emocje związane z historią bohatera – w sprowokowaniu dyskusji. Film można wykorzystać zarówno podczas godziny wychowawczej, jak i zajęć z religii, etyki czy nawet biologii. Dodatkowym, atrakcyjnym materiałem edukacyjnym jest także przemówienie Jana Pawła II, w którym zabrał głos na temat transplantologii.

Dzięki skorzystaniu z filmu „Podarowane życie” nauczyciel otwiera uczniów na rozważania związane z etyką i technologią, co – choć niewpisane w regularne programy nauczania – wydaje się niezbędnym i konstytutywnym elementem rozwoju i osiągnięcia dojrzałości przez uczniów. W kontekście nadciągającego tzw. „Internetu rzeczy”, w którym granice technologii, człowieczeństwa i prywatności coraz bardziej się zacierają – dyskusja z klasą, co o tym rozwoju sądzą, będzie dla obu stron doświadczeniem inspirującym.

Reklama
Podarowane życie

Podarowane życie

19.90 zł
Podarowane życie

Podarowane życie

19.90 zł
Jak sobie radzić z życiową tragedią

Jak sobie radzić z życiową tragedią

19.50 zł
Wędrówka do wolności

Wędrówka do wolności

34.90 zł