Wanda Półtawska – życie w obronie rodziny

Wanda Półtawska to postać na stałe wpisana w polskie badania dotyczące rodziny. Jako psychiatra i bliska przyjaciółka Jana Pawła II od zawsze badała temat życia w rodzinie, szukając swoistej recepty na udane pożycie małżeńskie. Film edukacyjny „Wanda Półtawska – życie w obronie rodziny” prezentuje tę postać zarówno z perspektywy jej dokonań, jak i najnowocześniejszych badań społecznych.

Wzrastająca liczba rozwodów, nietrwałość związków międzyludzkich, spadająca liczba urodzeń i zagrożenia wynikające z dzisiejszego trybu życia to elementy naszej codzienności. Jak w tym kontekście budować trwałe relacje rodzinne? Jak – także względem wymogów współczesnej ekonomii – znaleźć czas i uwagę dla bliskich? Na te pytania próbują odpowiedzieć twórcy filmu. Historia życia Wandy Półtawskiej – przyjaźń z Karolem Wojtyłą, obóz w Ravensbrück, praca naukowa, czterokrotne macierzyństwo – są dowodem wielkiego męstwa i życiowej zaradności. Poprzez swoje książki i wykłady Wanda Półtawska pomaga innym w budowaniu dobrych rodzin.

Film łączy wiedzę merytoryczną, historyczną i społeczną dotyczącą rodziny. Bezpośrednie wypowiedzi Wandy Półtawskiej, jej męża, ale także rodzin, którym bohaterka udzielała wsparcia i pomocy, są kontrastowane z danymi statystycznymi płynącymi z offu, dając widzowi poczucie pełnego komentarza na temat kondycji współczesnej rodziny. Dokument „Wanda Półtawska – życie w obronie rodziny” w przystępny sposób przedstawia nie tylko znaczącą postać polskiej nauki, ale przede wszystkim obraz nowoczesnej kobiety oddanej pracy, rodzinie i pacjentom.

Reklama
Wanda Półtawska - Życie w obronie rodziny

Wanda Półtawska - Życie w obronie rodziny

19.00 zł
Wanda Półtawska - Życie w obronie rodziny

Wanda Półtawska - Życie w obronie rodziny

19.00 zł
Jak Zachód utracił Boga

Jak Zachód utracił Boga

49.00 zł
Życie po rozwodzie

Życie po rozwodzie

9.90 zł